Po sukcesie przetworników termowizyjnych MOBOTIX pora na kolejny krok na przód. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu możesz rozszerzyć możliwości swojego przetwornika termowizyjnego o funkcję pomiaru temperatury. Może być ona mierzona w centralnym punkcie obrazu na 4 pikselach. Na podstawie zmian temperatury w tym obszarze można ustawić dowolne akcje jakie mają być wykonywane np. wysłanie wiadomości e-mail przez kamery termowizyjne lub załączenie systemu alarmowego

Jednak nowe przetworniki TR, które znalazły się w ofercie MOBOTIX dają znacznie większe możliwości. TR (Thermal Radiometry) oznacza, że pomiar temperatury może być dokonywany w całym obszarze widoku kamery, a wartość temperatury jest przypisana do każdego piksela.2thermal

Dokładność pomiarów to ±10°C w zależności od współczynnika emisyjności mierzonych powierzchni.

Zakres temperaturowy pomiaru od -40°C do 550°C daje nam szereg możliwych zastosowań przetwornika:

  • Ochrona przed pożarami wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń (np. wykrywanie pożarów lasów)
  • Bezpieczeństwo fabryk i hal produkcyjnych
  • Monitorowanie stanu urządzeń
  • Zastosowanie przy produkcji żywności i logistyce
  • Produkcja, magazynowanie i transport niebezpiecznych produktów (gaz, ciecze, produkty  chemiczne)
  • Ochrona granic i obszarów nadzorowanych

Można stworzyć do dwudziestu okien na podstawie których można wygenerować zdarzenie odpowiadające procentowym zmianom obszaru temperatury okna lub temperatury pojedynczych pikseli.

Każe zdefiniowane okno może mieć własne parametry na podstawie których wywołany będzie alarm. Może to być przekroczenie lub obniżenie się temperatury poniżej danego progu.

Należy jednak przy tym pamiętać, że kamery termowizyjne nie przenikają szkła. W miejscu gdzie obszar obserwowany jest przez szkło należy zastosować tradycyjny przetwornik kolorowy.

winthermal

Komentarze są wyłączone.