Kamery IP MOBOTIX po raz pierwszy z H.264 oraz Onvif
System Mx6 wykorzystuje nowe, bardziej wydajne procesory CPU z zintegrowanym enkoderem H.264. i jest zgodny ze standardem ONVIF * dotyczącym transmisji wideo i integracji kamer. W ten sposób integracja systemowa MOBOTIX jest znacznie uproszczona. I nikt nie musi już rezygnować z doskonałych obrazów wysokiej. rozdzielczości pochodzących z solidnych kamer zapewniających bezpieczeństwo danych „Made in Germany”.

Różne formaty wideo równocześnieNowy system kamer Mx6 dostarcza dane wideo równocześnie w maksymalnie trzech różnych. formatach, MxPEG, M-JPEG i H.264 oraz w różnych rozdzielczościach. Nowi klienci mogą wybrać kodek odpowiedni do ich zastosowania i sprostać wymaganiom. związanym z wysoką jakością obrazu dzięki MxPEG lub z pomocą H.264 i ONVIF zagwarantować zgodność ze standardem przemysłowym. Dzięki RTSP/Multicast wielu klientów może równocześnie pobierać strumień

wideo kamery Mx6. Bez jakichkolwiek strat wydajności.
Dwa razy więcej klatek
Bardziej wydajny procesor CPU kamery Mx6 dostarcza przy identycznej rozdzielczości do 2 razy więcej klatek na sekundę. W ten sposób można jeszcze lepiej rejestrować szybkie ruchy. System Mx6 jest jednak nie tylko szybszy, ale dysponuje większym miejscem na dodatkowe oprogramowanie w kamerze, na przykład aplikację do rozpoznawania numerów rejestracyjnych. Mx6 ma pewną przyszłość: Dzięki regularnej aktualizacji oprogramowania wydajność systemu kamer zwiększa się z czasem.
Reaguje tylko, kiedy trzeba
Aplikacja w kamerze w połączeniu z logiką zdarzeń MOBOTIX pomaga zapobiegać włamaniom oraz aktom wandalizmu i ma decydujące znaczenie w inteligentnej prewencji. Ruchy wykrywany jest w określonym obszarze, alarmowanie odbywa się w przypadku ważnych zdarzeń, istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Ponieważ MxActivitySensor 2.0 rozróżnia wielkość obiektów zależnie od perspektywy, dzięki czemu redukuje się nie tylko fałszywe alarmy spowodowane przez deszcz, opady śniegu, kołyszące się drzewa i maszty kamer, lecz również fałszywe alarmy wyzwolone przez ptaki lub dziką zwierzynę. Mniej fałszywych alarmów i nagrywanie sterowane zdarzeniami pozwalają m.in. na oszczędzenie znacznej ilości miejsca w pamięci i zmniejszenie obciążenia sieci. Szczególna zaleta MOBOTIX: W sytuacji alarmowej kamera może działać samodzielnie i na przykład powiadomić ochronę, nadać komunikat przez głośniki lub włączyć oświetlenie, zapobiegając w ten sposób dalszym szkodom i włamaniu. W celu dalszego ograniczenia zdarzeń istotnych ze względów bezpieczeństwa łączone mogą być dodatkowe technologie czujników. Prosta konfiguracja odbywa się poprzez okno referencyjne w bliskim i dalekim obszarze. Od 2017 roku funkcja wykrywania ruchu 3D jest standardowo zaimplementowana we wszystkich kamerach niehemisferycznych MOBOTIX i można ją zastosować przez aktualizację oprogramowania sprzętowego w kamerach x14/24 i x15/25.

Komentarze są wyłączone.