Monitoring

Nowoczesne trendy w monitoringu

nowoczesny monitoring mobotix

Monitoring i kamery w rożnych technologiach.

Wybór technologii monitoringu nie jest łatwy. Kamery i systemy działają w oparciu o różne technologie, od najstarszej technologi analogowej , przez systemy IP, HD-SDI , AHD , HD-CVI , HD-TVI. Przeciętny klient nie orientuje się w tym, jakie rozwiązanie wybrać i jaki monitoring będzie najlepszy w jego warunkach. Mnogość firm i sprzętu z Chin tym bardziej powoduje zamęt.  Dodatkowo brak dokładnej wiedzy samych sprzedawców i firm montujących, powodują  że jakość kamer i obrazu pozostawia wiele do życzenia. Źle dobrane parametry kamer, źle wykonana instalacja, nie dobrane parametry przewodów, niedokładne połączenia, czy  źle zaprojektowane zasilanie powoduje że system monitoringu albo nie działa dobrze albo szybko wymaga napraw i konserwacji.

Monitoring IP :

Monitoring IP jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Nie wymaga dobierania przewodów o określonych parametrach, wystarcza skrętka komputerowa lub przewody światłowodowe. Często pozwala to wykorzystać istniejącą infrastrukturę. Pojawia się tylko kwestia kamer, ich jakości, parametrów i sprawności technicznej.   

Monitoring  hemisferyczny:

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w monitoringu jest zastosowanie kamer hemisferycznych  180 albo 360 stopni. Wtedy do monitowania  pomieszczenia biura  wystarcza jedna kamera umieszczona w środku pomieszczenia. Program pozwala podzielić obraz na 4 , lub powiększyć potrzebny fragment nagrania. Zamiast 4 kamer i rejestratora instalacji, kabli zasilaczy mamy jedną kamerę i jeden przewód lan wyposażoną w kartę SD.  

Monitoring – niemiecka jakość Mobotix:

Firma Mobotix AG, z siedzibą w Niemczech, to światowy producent wysokiej klasy megapikselowych kamer IP. Firma zaistniała w 1999 roku, kiedy jako pierwsza wyprodukowała kamerę internetową  odporną na warunki atmosferyczne, z cyfrowymi przetwornikami obrazu i zintegrowanym komputerem PC. Firma  MOBOTIX wyznacza standardy dla nowoczesnych systemów monitoringu.  MOBOTIX to dotychczas jedyny producent urządzeń potrafiących wykonać zapis płynnego obrazu o wysokiej rozdzielczości z 1536 liniami i dźwiękiem.

Jakość wykonania monitoring Mobotix:

Ciekawostką jest to że kamery Mobotix charakteryzują się wysoką jakością wykonania i pracują w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dzięki temu kamery są niezawodne i działają bezawaryjnie.

Kamery i monitoring firmy Grundig:

Technologia IP znacznie zwiększa skuteczność systemów nadzoru wideo. Firma Grundig wprowadza nową technologię i włącza ją do szerokiej oferty kamer IP. Nowa seria obejmuje kamery PTZ, kamery kopułkowe do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Dostępne w tradycyjnej i specjalistycznej, kompaktowej obudowie. Każda Kamera IP Grundig posiada zaawansowaną funkcjonalność, spełniającą wszystkie obecne wymogi nadzoru.

Natomiast  kamery analogowe GRUNDIG zostały zaprojektowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów . Firma GRUNDIG wybrała komponenty, które zapewniają doskonałą jakość obrazu, w tym najlepsze przetworniki, obiektywy i procesory sygnału (DSP). Kamery zostały zaprojektowane do profesjonalnych  zastosowań monitoringu, zawierają funkcje takie jak rozszerzony zakres dynamiki, cyfrowa redukcja szumów, inteligentna analiza wideo i wiele innych.

Postaw na jakość i bezproblemową pracę twojego monitoringu  :

Dlaczego proponujemy kamery znanych firm, posiadających długoletnie doświadczenie i  specjalizujących się w produkcji kamer do monitoringu? Zasadniczą kwestią jest jakość produktu , powtarzalność i dopracowane oprogramowanie, pomoc techniczna producenta i gwarancja. Przy wyborze innych kamer, pojawiają się problemy z konfiguracją , pogarszającą się jakością lub uszkodzeniami po okresie gwarancji. A system monitoringu powinien działać bezawaryjne kilka lat. Późniejsze wizyty serwisu i modernizację systemów są bardzo kosztowne a doprowadzenie systemu do stanu zadowalającego czasem jest niemożliwe bo instalacja lub inne problemy nie przewidziane przez monterów wynikające z braku doświadczenia to uniemożliwiają.